Medikal Malzeme Taşımacılığı ve Soğuk Nakliyat

Anasayfa / Medikal Malzeme Taşımacılığı ve Soğuk Nakliyat

Medikal Malzeme Taşımacılığı ve Soğuk Nakliyat

Kozmetik ve Bakım Ürünleri Taşımacılığı

Kozmetik ve bakım ürünleri taşımacılığı, günden güne daha da büyük bir hacme ulaşan kişisel bakım endüstrisi için oldukça stratejik bir lojistik operasyon olarak nitelendirilir. Kozmetik ve bakım ürünleri taşımacılığı gibi lojistik hizmetleri, kişisel bakım ürünlerinin güvenli ve hızlı bir şekilde hedef lokasyonlara ulaştırılmasını sağlayan bir yaklaşım olarak tanımlanır. Bu bağlamda frigolu nakliye firmaları özellikle karayolu lojistiği ya da gerekli durumlarda denizyolu nakliyesi gibi lojistik yöntemleri kullanarak kozmetik firmalarının ihtiyaçlarına yanıt vermektedirler.

Medikal Makine ve Ekipman Taşımacılığı

Medikal makine ve ekipman taşımacılığı, tıbbi süreçlerde özellikle hastaneler tarafından kullanılan teknik donanımların lojistiği ile ilgilenen bir iş koludur. Medikal ve tıbbi cihazlar, yapısal olarak hassas koşullarda taşınması gereken donanımlar olduklarından bu makinelerin nakliyesinde kullanılacak araçların da aynı hassasiyette olması gerekmektedir. Özellikle uluslararası boyutta gönderimi yapılan medikal cihazların, hedef konumlara hızlı ve maliyet odaklı lojistik yöntemlerle ulaştırılabilmesi adına denizyolu ve karayolunu da kapsayan entegre taşımacılık yöntemi kullanılabilir.

Tıbbi Lojistik Süreçlerinde Frigo Taşımacılık Araçlarının Kullanımı

Her şeyden önce tıbbi taşımacılık ve ilaç taşımacılığı, taşınan malzemelerin kimyasal yapısından dolayı, frigo taşıma araçlarının kullanımı zorunlu kılan süreçlerdir. Isı değişimlerine karşı olan medikal malzemeler ya da ilaçlar, frigo taşımacılık yöntemleri kullanılarak taşınmalıdır. Aksi halde, lojistiği yapılan ilaçların ya da medikal ürünlerin kimyasal yapılarında çözülmeler veya bozulmalar medyana gelebilir. Aynı şekilde ani ısı değişimlerine karşı duyarlı olan diğer medikal ürünlerde de termal taşıma ve lojistik araçlarının kullanılması oldukça önemlidir.