İlaç Taşımacılığı - Medikal Malzeme Taşımacılığı - Kozmetik Ürün Taşımacılığı

Anasayfa / İlaç Taşımacılığı - Medikal Malzeme Taşımacılığı - Kozmetik Ürün Taşımacılığı

İlaç Taşımacılığı - Medikal Malzeme Taşımacılığı - Kozmetik Ürün Taşımacılığı

İlaç Taşımacılığı özellikle tibbi araç ve gereçler sanayisi dahilinde kullanılan ürünlerin, hammaddelerin, kimyasal ve medikal ürünlerin lojistik operasyonlarını kapsayan bir hizmet olarak düşünebiliriz. Medikal malzeme taşımacılığı olarak da değerlendirilen bu lojistik taşıma yöntemi, özellikle medikal malzeme üreten firmaların hedef pazarlara ulaştırabilmeleri açısından önemli bir lojistik hizmettir. Nakliye süreçlerinde kullanılan araçların ilaç taşımacılığı için uygun olması zorunluluğu, bu işi yapan özel medikal taşımacılık firmalarına duyulan ihtiyacı arttırmıştır. Hatta ilaç taşımacılığı yapan firmaların ISO kalite yönetim sistemi içerisine entegre ettiği GDP Sertifika (İyi Dağıtım Uygulamaları) sürecinde özel ve mal değeri yüksek ilaçların nakliyesini tamamlamak için tercih edilen bir durum olmaktadır.  GDP Sertifikalı araçlar ile Özellikle tıbbi taşımacılık gibi hassas operasyon gerektiren işlerde, bahsi geçen donanım ve serfikaların olmaması durumu ciddi hasarlara sebebiyet vermektedir ve bilinçsizce taşımalar gerçekleştirilmektedir.

 

Kozmetik ve Bakım Ürünleri Taşımacılığı

Kozmetik ve bakım ürünleri taşımacılığı, global pazarda önemli bir paya sahip olan kişisel bakım endüstrisi için oldukça stratejik bir lojistik operasyon olarak değerlendirmek doğru olacaktır. Kozmetik ve bakım ürünleri taşımacılığı gibi lojistik hizmetleri, insan sağlığına direkt etki edecek önemli kişisel bakım ürünlerinin güvenli ve donanımlı olarak sağlıklı taşıma yapmasında sorumludur. Bu durumda nakliye firmaları özellikle karayolu lojistiği ya da karayolu nakliyat da gerekli durumlarda denizyolu nakliyesi içinde lojistik yöntemleri kullanarak kozmetik firmalarının lojistik süreçlerini yönetmekte destek olmaktadırlar. 

 

Medikal Makine ve Ekipman Taşımacılığı

Medikal makine ve ekipman taşımacılığı, tıbbi süreçlerde özellikle hastaneler tarafından kullanılan teknik donanımların lojistiği ile ilgilenen bir iş kolu olarak nitelendirilebilinir. Medikal ve tıbbi cihazlar, yapı olarak hassas malzemeler olmasından dolayı taşınması sırasında gerekli hassasiyet gösterilmemlidir ve gerekli tedbirler alınarak lojistik süreç yürütülmelidir. Özellikle uluslararası gönderisi yapılan medikal ürünlerin, hedef lokasyonlara hızlı ve maliyet odaklı lojistik yöntemlerle taşına bilmesi için denizyolu ve karayolunu da kapsayan entegre taşımacılık yöntemi de başvurulabilinir.

 

 

İlaç Taşımacılığı      medikal malzeme taşımacılığı    kozmetik ürün taşımacılığı    frigolu nakliye   frigolu nakliyat