FRİGOLU TAŞIMACILIK HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Anasayfa / FRİGOLU TAŞIMACILIK HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

FRİGOLU TAŞIMACILIK HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Sağlık ve farmakoloji alanında gerçekleştirilen atılımlar, pek çok hastalığın tarihe karışmasını sağladı. Satın alma gücünde tespit edilen artış, küresel ekonominin büyümesi, savaşların deniz aşırı topraklara taşınmış olması gibi faktörler ilaca olan ihtiyacı da arttırdı.

İlaç lojistiği sektöründe soğuk zincirin kırılması büyük tehlike yaratıyor. Belli  ısıda saklanmayan ilaçlar, kan vb. gerektiği  yere ulaştığı zaman yarardan çok zarara neden oluyor. Bugün ilaç lojistiği ilacın üretim yerinden firmalara  ulaşmasına kadar geçen tüm süreyi kapsıyor. Bu süreçte frigolu nakliye, bilgi akışı, depolama, paketleme, geri dönüşüm ve toplama gibi eylemler rol oynuyor. Bu süreci doğru yönetmek,lojistik alanında doğru bir ihtisasa sahip olmayı gerektiriyor.

Frigorifik Taşımacılık ile Sağlık Sektörü Güvence Altına Alınıyor

Frigorifik taşımacılık sayesinde ısı sensörü içeren etiketler, kan ürünleri, tıbbi malzemeler ve kolay bozulabilecek ürünlerin sevkiyatını ve depolama takibini gerçekleştiriyor.

Ürün kolilerinin içine bırakılan RFID etiketleri belli aralıklarda ısı ölçebiliyor. Üstelik ısı değerlerini etiket hafızasına kaydediyor. Varış noktalarında koliler kontrol edildiği zaman, ürünler istenmeyen ısıya maruz kaldıysa etiketler uyarı ışığı veriyor. Böylelikle bozulan ilaç ve kan sağlık sektöründe kullanılmıyor.  Dolayısıyla soğuk zincir taşımacılığı hayat kurtarıyor.

Gümrük Noktalarında Tıbbi Koliler Açılmıyor

Akıllı sensörler, ilaç kutularının gümrük noktalarından zaman kaybetmeden geçmesini sağlıyor. İlaçların yolda zarar görmesi durumunda, sensörler merkeze mesaj gönderiyor. Bozulan ürünler yerine yeni ilaçlar talep ediliyor. RFID etiketi yerleştirilen tüm paketler, lojistik merkezlerinde oldukça büyük kolaylık sağlıyor.

frigolu nakliyat  frigo nakliyat frigo taşımacılık frigolu nakliye frigo nakliye